امروز: ۱۴۰۳/۳/۷تاريخ: ۱۴۰۰ دوشنبه ۱ آذر ساعت ۹:۲۸ کد مطلب: 67496
 با حکم رئیس جمهوری «پیرحسین کولیوند» رئیس جمعیت هلال‌احمر شد
رئیس جمهوری در حکمی، دکتر پیرحسین کولیوند را به عنوان رئیس جمعیت هلال‌احمر منصوب کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ آیت الله سیدابراهیم رئیسی در این حکم خطاب به پیرحسین کولیوند آورده است:

«جناب آقای دکتر پیرحسین کولیوند

در اجرای بند (۵) قسمت (ب) ماده (۱۰) قانون اصلاح موادی از اساسنامه جمعیت  هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران مصوب 1382/02/24 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به کسب رأی اکثریت اعضای محترم شورای‌عالی در جلسه مورخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۰، به موجب این حکم برای مدت چهار سال به‌عنوان «رئیس جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران» منصوب می‌شوید.

انتظار دارد با تشریک مساعی کلیه دستگاه‌های ذیربط و اهتمام به «عدالت‌محوری»، «روحیه انقلابی»، «مردم‌مداری»، «پاکدستی و فسادستیزی» و «قانون‌مداری» با مشارکت و همکاری سازمان‌های مردم‌نهاد و تعامل مؤثر با سازمان صلیب سرخ جهانی در ارائه خدمات امدادی و بهداشتی درمانی به هنگام بروز حوادث و سوانح طبیعی به اقشار نیازمند و آسیب‌دیده، تسکین آلام بشری و تعمیق صلح و دوستی پایدار میان ملت‌ها مجدّانه کوشا باشید.

توفیقات روزافزون آن جناب را در انجام شایسته وظایف محوله، بهینه‌سازی خدمات انسان‌دوستانه با مشارکت گسترده مردم نوع‌دوست، تحقق آرمان‌های نظام اسلامی و به ویژه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی از درگاه خداوند متعال مسألت می‌نمایم.»

یادآور می‌شود، پیرحسین کولیوند، با کسب ۱۳ رای از اعضای شورای عالی هلال‌احمر به عنوان منتخب اول این شورا به رئیس جمهوری معرفی شده بود.

کولیوند با مدرک دکترای مدیریت، از سال 74 در بیمارستان خاتم‌الانبیا(ص) در حال خدمت بوده، در سال‌های 91 و 92 ریاست سازمان امدادونجات هلال‌احمر را برعهده داشته و از سال 95 تا 1400 نیز به عنوان رئیس سازمان اورژانس کشور فعالیت کرده است. او همچنین مولف بیش از 60 عنوان کتاب و بیش از 70 عنوان مقاله است.

ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی