امروز: ۱۴۰۰/۹/۹
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى عَلِيِّ بْنِ مُوسَى الرِّضَا الْمُرْتَضَى الْإِمَامِ التَّقِيِّ النَّقِيِ‏ بارالها درود و رحمت فرست بر على بن موسى الرضا پسنديده پيشواى پارسا و منزه وَ حُجَّتِكَ عَلَى مَنْ فَوْقَ الْأَرْضِ وَ مَنْ تَحْتَ الثَّرَى الصِّدِّيقِ الشَّهِيدِ و حجت تو بر هر كه روى زمين است و هر كه زير خاك بسيار راستگو و شهيد صَلاَةً كَثِيرَةً تَامَّةً زَاكِيَةً مُتَوَاصِلَةً مُتَوَاتِرَةً مُتَرَادِفَةً كَأَفْضَلِ مَا صَلَّيْتَ عَلَى أَحَدٍ مِنْ أَوْلِيَائِكَ‏ درود و رحمتى فراوان و كامل و با بركت و متصل و پيوست و پياپى و دنبال هم همچون بهترين رحمتى كه بر يكى از اوليائت فرستادى.
پربیننده‌ترین ها
گفتگو
پایگاههای درمانی هلال احمر ایران وویزه اربعین حسینی
پایگاههای درمانی هلال احمر ایران وویزه اربعین حسینی
۱۳۹۶/۸/۹

بازديد مدير اموزش و پرورش جناب اقاي احمدي
بازديد مديريت آموزش و پروش جناب اقاي احمدي به همراه اعضاي ستاد اسكان آموزش و پروش شهرستان سرخس در ساعت 11:30 در مورخه 11/1/1394 صورت گرفت و مسئولین با حضور در پست مسافرين نوروزی كه جمعیت هلال احمر شهرستان از نزدیک در جریان روند اجرای طرح های قرار گرفتند .
۱۳۹۴/۱/۲۵

برپايي خيمه دوستدار كودك
به گزارش روابط عمومي جمعيت هلال احمر شهرستان سرخس علاوه بر اجرای خدمات امدادی، راهنمایی های گردشگری و موقعیت های جغرافیایی و برپایی چادرهای سلامت به منظور سنجش رایگان فشار و قندخون مسافران، ، خيمه هايي.با عنوان دوستدار کودک تجهیزشده که دراین فضا کودکان مراجعه کننده از طریق نقاشی و سایر هنرهای تجسمی با مفاهیم جمعیت هلال احمر و اصول هفتگانه آن آشنا می شوند. به دليل حضور چشم گير كودكان و خانواده ها سعی شده در قالب های متناسب با سنین کودکان مراجعه کنند
۱۳۹۴/۱/۲۵

طرح حمايت از طبيعت اجرا شد
روابط عمومي جمعيت هلال احمر سرخس جمعيت هلال احمر سرخس در روز طبيعت جوانان جمعيت هلال احمر سرخس در راستاي حفاظت و حمايت از محيط زيست با انگيزه داشتن طبيعت زيبا و بدون زباله و جهت فرهنگ سازي طرح حمايت از طبيعت را اجرا نمودند. اين طرح با رويكرد حمايتي و اموزشي در خصوص اشتي باطبيعت اجرا شد و در اين طرح 700 عدد كيسه زباله وبروشور در خروجي هاي شهر بين همشهريان و مسافرين نوروزي توزيع گرديد و در راه بازگشت كيسه هاي زباله توسط همشهريان به مامورين محترم شهرداري مستقر در ورودي شهر
۱۳۹۴/۱/۲۵
اوقات شرعی

تاريخ: ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۵ دي ساعت ۱۶:۴۱ کد مطلب: 1768
 کانونها

کانونهای معاونت امورجوانان:
معاونت امورجوانان جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در راستای اهداف بلند و عالیه ی خود که همانا بسترسازی و گسترش فرهنگ خداپرستی و نیک باوری از میان خدمت به بندگان خدا و انجام فعالیتهای بشردوستانه بر پایه ی اصل مهرورزی با تمام انسانها بدون توجه به نگرشها و باورها و فراسوی زبان و رنگ و نژاد است.
در این راستا سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در قالب هفت شاخه و گرایش با توجه به گستره ی سنی و هویت ساختاری اعضاء خود به فعالیت می پردازد که عبارتند از: کانونهای پیش دبستانی ( غنچه های هلال )، دانش آموزی، دانشجویی، جوانان ، طلاب و روستايي و اصلاح و تربيت.
کانون غنچه های هلال: این کانون با هدف انتقال مفاهیمی چون: نیکوکاری، مهرورزی، تعاون، بشردوستی و گسترش آموزشهای امدادی بر اساس تفاهم نامه منعقد با سازمان بهزیستی در مهدهای کودک راه اندازی شده است.
کانون دانش آموزی: این کانون به منظور جذب و آماده سازی دانش آموزان علاقمند به انجام داوطلبانه خدمات امدادی و بشردوستانه بر اساس توافق نامه منعقد شده با سازمان دانش آموزی وزارت آموزش و پرورش در مدارس تحت پوشش ایجاد گردیده است .
کانون دانشجویی: این کانون به منظور جذب و آماده سازی دانشجویان علاقمند به انجام داوطلبانه خدمات امدادی و بشردوستانه بر اساس توافق نامه منعقد شده با وزارت خانه های علوم و بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی در دانشگاههای تحت پوشش ایجاد گردیده است .
کانون جوانان: این کانون به منظور جذب و آماده سازی و به کارگیری جوانان علاقمند ( افرادی که دانش آموز، دانشجو و یا طلبه نباشند ) به انجام داوطلبانه خدمات امدادی و بشردوستانه در مراکز امورجوانان جمعیت هلال احمر تشکیل گردیده است .
کانون طلاب: این کانون به منظور جذب و آماده سازی و به کارگیری جوانان طلبه علاقمند به انجام داوطلبانه خدمات امدادی و بشردوستانه در مدارس و حوزه های علمیه تشکیل گردیده است .
كانون روستايي : با توجه به آسيب پذيري روستاهاي كشور و به منظور جذب و آماده سازي جوانان در روستاها، كانونهاي روستايي در سطح روستاهاي كشور تشكيل گرديده است.
كانون اصلاح و تربيت : بر اساس تفاهم نامه امضا شده میان سازمان جوانان جمعیت هلال احمر و سازمان زندان‌ها در راستای فعالیت‌های کانون‌های بشردوستانه كانون اصلاح و تربيت تشكيل گرديده که مددجویان در این كانون با سرفصل‌های امدادي و فرهنگي و ورزشي آشنا مي شوند.


قوانین کلی حاکم بر ساختار کانونی شاخه های چندگانه سازمان جوانان
(کانونهای دانشجویی ، طلاب ، دانش آموزی ، جوانان ، غنچه های هلال)

1- عضویت :
هر کسی از زن و مرد و کوچک و بزرگ بدون ملاحظات سیاسی ، مذهبی ، نژادی و با رعایت این اساسنامه مطابق آئین نامه عضویت جمعیت می تواند عضو جمعیت گردد.
2- شرایط عضویت :
رده سنی اعضاء کانون غنچه های هلال 7-5 دانش اموزی 16-7 دانشجویی و آزاد حداکثر 29 سال در شاخه طلاب محدودیت سنی ندارد.در شاخه روستایی سن تابع شاخه آزاد می باشد.
3- شرایط فعالیت اعضاء :
در شاخه دانشجویی و آزاد جهت حفظ رعایت شئون و حقوق خواهران و برادران کانون ها می توانند با هماهنگی و تشخیص مسئولین ذیربط (معاون امور جوانان و معاون فرهنگی دانشگاه ) به صورت زمانبندی شده (نوبتی ) و یا همزمان از دو دفتر برای فعالیت ها استفاده نمایند.
4- تعداد و محل کانون :
هر مرکز اعم از مدرسه ، دانشگاه ، کارخانه یا مرکز امور جوانان فقط اجازه تاسیس یک کانون دارد.
5- شرایط تاسیس کانون :
وجود حداقل 20 نفر عضو علاقمند (باستثناء کانونهای طلاب ،روستایی و غنچه های هلال) –اختصاص فضای فیزیکی مناسب حداقل یک اتاق یا دفتر ، اختصاص حداقل یک میز ، صندلی ، دفتر ثبت نام و گزارشات انجام هماهنگی لازم با مسئولین ذی ربط – کسب مجوز از سازمان جوانان
6- شورای اجرایی :
جمعی است متشکل از 5 نفر از اعضای اصلی کانون و 2 نفر عضو علی البدل که برای مدت دو سال توسط مجمع عمومی انتخاب می شود.
7- شرایط لغو عضویت :
تخطی از مفاد اساسنامه و آئین نامه کانون ، دستورالعمل های شورای عالی ، عدم پرداخت حق عضویت ، سوء استفاده از آرم ، نشان و کارت عضویت (ماده3 دستورالعمل)
8- مرجع سلب عضویت :
کمیته ای با نام کمیته رسیدگی به تخلفات متشکل از مدیرعامل استان یا رئیس شعبه شهرستان ، یک نفر از بازرسان (که در دستورالعمل ها هویت بازرسی نامشخص است) یکنفر از اعضاء یا داوطلبان جوان و فعال و معاون امور جواتان (ماده 3 دستوالعمل جامع) وظیفه رسیدگی به تخلفات اعضاء و سلب عضویت از آنان را بر عهده خواهد داشت .


ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی