تاريخ: ۱۴۰۱ دوشنبه ۲۵ مهر ساعت ۷:۴۲ کد مطلب: 70571
 برگزاری مانور سراسری زلزله در خانه های هلال شهرستان خواف
رئیس جمعیت هلال احمر خواف از برگزاری مانور کاهش اثرات بلایای طبیعی ویژه خانه های هلال احمر در سطح خانه های روستایی و شهری در این شهرستان خبرداد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر شهرستان خواف ، محمد افشار مقدم رئیس این جمعیت بیان نمود : امسال برای روز جهانی و هفته افزایش ایمنی و کاهش اثرات بلایای طبیعی شعار «هشدار سریع، پاسخ مناسب» انتخاب شده است.     
افشارمقدم افزود :   هم زمان باهفته کاهش اثرات بلایای طبیعی و ابلاغ دستورالعمل های استانی مبنی بر برگزاری مانور سراسری زلزله در خانه های هلال شهری وروستایی، هماهنگی های لازم جهت برگزاری جلسه هم اندیشی وبرنامه ریزی در این خصوص انجام شد.  
وی در ادامه بیان کرد : این مانور در سطح خانه های روستایی محمد آباد و خانه هلال شهر سنگان  برگزار شد که در مجموع بیش از 200 نفر در حاشیه این مانور با بروز ترین آموزشهای پناه گیری آشنا شدند.
رئیس جمعیت هلال احمر خواف  هدف از برگزاری مانورها را ارائه آموزش لازم به عموم مردم و ایجاد  آمادگی و افزایش توان امدادی و هماهنگی های لازم بیان کرد و افزود: پیشگیری وآموزش های صحیح یکی از مهمترین راه های کاهش تلفات وآسیب ها در حوادث ناخواسته و طبیعی است و  در خصوص حوادثی نظیر زلزله  و همچنین چگونگی اسکان ، انجام مانور های آموزشی ضروری است .
ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی