پربیننده‌ترین ها
گفتگو
اوقات شرعی

تاريخ: ۱۴۰۲ دوشنبه ۲۳ مرداد ساعت ۸:۳۷ کد مطلب: 71995
 دوشنبه های امدادی در شعبه خواف

برگزاری دوشنبه های امدادی در خواف

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر شهرستان خواف ،محمد افشار مقدم رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان خواف گفت: جمعیت هلال احمر بر اساس وظایف ذاتی خود قبل از زمان حادثه، حین حادثه و بعد از وقوع حادثه، اقدامات و برنامه‌هایی را در دستور کار قرار می‌دهد.

وی اظهار کرد: تیم‌های عملیاتی، امدادگران و نجات گران باید قبل از وقوع حادثه آمادگی‌های لازم برای رویارویی با حوادث را کسب کنند.

افشار مقدم آموزش را زیربنای امداد دانست و اظهار کرد: هرچه آموزش‌های امدادی را به سطوح مختلف جامعه هدایت کنیم، کمک شایسته ای به امداد و نجات می‌شود.

وی با بیان اینکه اولین افراد حاضر در صحنه حادثه می‌توانند امدادرسانی را آغاز کنند، گفت: بدون شک کمک به همنوع باید همراه با آموزش و تخصص باشد در غیر این صورت به حادثه دیده آسیب‌هایی مضاعف وارد می‌شود.

وی افزود: نیاز است امدادگران هم متناسب با افزایش پیشرفت علم و حوادثی که به طبع صنایع جدید رخ می‌دهد، مجهز شوند.

افشار مقدم از اجرای طرح «دوشنبه های امدادی» در شهرستان خبر داد و افزود: در قالب اجرای این طرح، امدادگران ونجاتگران پایگاه وتیم های توانای خواهران تمامی مباحث مختلف آموزش‌های امدادی را تمرین می‌کنند.

وی حفظ آموزش‌ها و آمادگی نیروها برای رویایی با حوادث را از جمله اهداف اجرای طرح دانست و اظهار کرد: آمادگی هرچه بیشتر نیروها نقش مؤثری در کاهش آسیب‌های ناشی از حوادث دارد.

ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی