امروز: ۱۴۰۰/۸/۱
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى عَلِيِّ بْنِ مُوسَى الرِّضَا الْمُرْتَضَى الْإِمَامِ التَّقِيِّ النَّقِيِ‏ بارالها درود و رحمت فرست بر على بن موسى الرضا پسنديده پيشواى پارسا و منزه وَ حُجَّتِكَ عَلَى مَنْ فَوْقَ الْأَرْضِ وَ مَنْ تَحْتَ الثَّرَى الصِّدِّيقِ الشَّهِيدِ و حجت تو بر هر كه روى زمين است و هر كه زير خاك بسيار راستگو و شهيد صَلاَةً كَثِيرَةً تَامَّةً زَاكِيَةً مُتَوَاصِلَةً مُتَوَاتِرَةً مُتَرَادِفَةً كَأَفْضَلِ مَا صَلَّيْتَ عَلَى أَحَدٍ مِنْ أَوْلِيَائِكَ‏ درود و رحمتى فراوان و كامل و با بركت و متصل و پيوست و پياپى و دنبال هم همچون بهترين رحمتى كه بر يكى از اوليائت فرستادى.
تاريخ: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۰ تير ساعت ۱۱:۰ کد مطلب: 47525
 جنگ هویتی جوان ایرانی و مسلمان را هدف قرار داده است

مشاور نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر در مشهد تاکید کرد: هدف دنیای امروز لطمه زدن به هویت ما است و امروز در راستای جنگ نرم دشمن، در دوران جنگ هویتی به سر می‌بریم که به خصوص جوان ایرانی و مسلمان را هدف قرار داده است.
حجت الاسلام و المسلمین فقیهی در نشست شورای ثلاثه جمعیت هلال احمر خراسان رضوی که در ساختمان صلح مشهد برگزار شد، افزود: خداوند یک عصمت کبری به ما داده و یک رضا و ما در آن هستیم که در مقام عصمت زندگی کنیم و در رضا تمام کنیم و عصمت از حضرت معصومه(س) است که تالی تلو حضرت زهرا هستند و تداوم می یابد تا به رضای الهی می رسد و حجت بر ما ایرانیان با حضور حضرت رضا (ع) تمام و کامل است.
وی افزود: در همه زیارتنامه ها کلمه "عارفا" ذکر شده که از شناخت آغاز می شود و سپس با معرفت بیشتر، "فله الجنه" و بهشتی شدن است.
به گفته مشاور نماینده ولی فقیه در هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، باور داریم که به سبب امام است که باران و نعمات و برکات بر ما نازل می‌شود و امید که خدا به ما توفیق شناخت بیشتر امام را عنایت فرماید.
حجت الاسلام والمسلمین فقیهی افزود: برای حفظ جایگاهمان و رشد در عالم، نیازمند شناخت صورت و سیرت همه پدیده ها و احکام و عبادات هستیم و بنابراین در پی اثربخشی سیستم بوده و برای اثر بخشی بیشتر باید سیرت ها تعالی یابد.
وی ادامه داد: اگر انسانی خودش را کامل شناخت به مرور به انسان کامل و کمال انسانی نزدیک می شود که این یک نور و نورانیت است.
وی با بیان اینکه برای پیشرفت باید مدلسازی فرهنگی به روز داشته باشیم هشدار داد: عرفانهای نوظهور که متاسفانه بیش از 73 مورد شناخته شده آن در کشور وجود دارد تهدید است و هالیوود امروز جوان ما را مورد هجمه قرار داده است.
 وی همچنین در قسمتی از این نشست صمیمانه خواستار ارائه طرح و برنامه های فرهنگی پیشنهادی خانواده هلال احمر شد.
مشاور نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر درباره درخواست دیدار نجاتگران هلال احمر با مقام معظم رهبری نیز گفت؛ تا کنون پیگیری هایی صورت گرفته و همچنان پیگیر هستیم که امیدواریم با تحقق این مطالبه قلبی خانواده هلال احمر علاوه بر اثر وضعی دیدار با رهبری از رهنمودهای داهیانه ایشان نیز بهرمند شویم.
وی افزود: در بحران اجتماعی، صبر و تدبیر یک اصل است و چنانکه در کتاب منزلت عقل در معرفت هندسه دینی از آیت ا... جوادی آملی آمده است 5 نوع عقل معرفی شده که همواره در پیوند
با معنویت، نیازمند عقلانیت هستیم.
دکتر سید مجتبی احمدی ، مدیرعامل هلال احمر استان در این نشست ضمن خیرمقدم و تقدیر از عملکرد مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر خراسان رضوی حضور آیت ا.. معزی را یک نعمت و برکت برای جمعیت هلال احمر دانست و گفت: دفاتر حوزه نمایندگی ولی فقیه در استان‌ها باعث پیشبرد فعالیت‌ها و بالارفتن سطح وفاق و همکاری می شود.
وی اظهار خوشبختی کرد: روحیه همکاری در میان سه استان خراسان به صورت جدی وجود دارد و روحیه داوطلبی در هلال احمر یک ویژگی شناخته شده و مغتنم است.
مدیرعامل هلال احمر استان همچنین  6درصد جمعیت خراسان رضوی را شامل اتباع افغانی ، عراقی و پاکستانی اعلام کرد و حضور حدود ۳۰ میلیون زائر ایرانی و غیر ایرانی را یک فرصت دانست.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر خراسان رضوی نیز در قسمتی از این نشست اظهار کرد: خراسان رضوی که مضجع منور رضوی را چون نگینی دربرگرفته همواره بهرمند از برکات بسیار این حضور معنوی و همجواری است که زوار ایرانی و غیر ایرانی بسیاری را میزبان است و نیز همه ساله بهرمند از حضور رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در آغازین روز بهار است و زائران بسیاری در ایام خاص مانند دهه آخر صفر نیز به مشهد مقدس مشرف می شوند که هلال احمر استان نیز در این راستا ماموریت و کارکردهای ویژه ای می یابد.
حجت الاسلام والمسلمین اسدا... اسدی افزود: استان خراسان رضوی حدود ۶ و نیم میلیون نفر و مشهد سه و نیم میلیون نفر جمعیت دارد و در این استان ، 20 امام جماعت با جمعیت هلال احمر استان همکاری دارند و 16 کانون طلاب در استان و 23 شعبه و نمایندگی در استان فعال هستند که در شعب فعال می‌باشند.
گفتنی است در خاتمه این نشست اعضا به بیان طرح و نظرات خویش درباره مسائل فرهنگی و شوراهای اقامه نماز و احیای امر به معروف و نهی از منکر پرداختند.
ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی