امروز: ۱۴۰۱/۳/۲
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى عَلِيِّ بْنِ مُوسَى الرِّضَا الْمُرْتَضَى الْإِمَامِ التَّقِيِّ النَّقِيِ‏ بارالها درود و رحمت فرست بر على بن موسى الرضا پسنديده پيشواى پارسا و منزه وَ حُجَّتِكَ عَلَى مَنْ فَوْقَ الْأَرْضِ وَ مَنْ تَحْتَ الثَّرَى الصِّدِّيقِ الشَّهِيدِ و حجت تو بر هر كه روى زمين است و هر كه زير خاك بسيار راستگو و شهيد صَلاَةً كَثِيرَةً تَامَّةً زَاكِيَةً مُتَوَاصِلَةً مُتَوَاتِرَةً مُتَرَادِفَةً كَأَفْضَلِ مَا صَلَّيْتَ عَلَى أَحَدٍ مِنْ أَوْلِيَائِكَ‏ درود و رحمتى فراوان و كامل و با بركت و متصل و پيوست و پياپى و دنبال هم همچون بهترين رحمتى كه بر يكى از اوليائت فرستادى.
تاريخ: ۱۳۹۸ چهارشنبه ۳۰ بهمن ساعت ۱۰:۴۶ کد مطلب: 55829
 انعقاد تفاهم نامه مشترک بومی شده ستاد اقامه نماز و جمعیت هلال احمراستان خراسان رضوی

در راستای تحقق آیه کریمه « الّذین ان مکّناهم فی الارض اَقاموا الصّلوه ... » (حج ـ 41) و به منظور عملیاتی نمودن منویات مقام معظم رهبری به اجلاس های سراسری نماز، به ویژه اجلاس بیست وهفتم که فرمودند: «مدارس را مزیّن کنید به نمازخوانی نوجوانان، این برترین تضمین برای سلامتی آینده جامعه است» و تأکید معظمٌ له بر مسئولیت همگانی در قبال نماز و همچنین اجرایی نمودن مفاد آئین نامه ترویج و توسعه فرهنگ نماز مصوب هیئت وزیران، و مناسب سازی برنامه های توافق شده سنواتی دستگاه های مرکزی در سطح استان، پس از برگزاری جلسات مشترک کارشناسی تخصصی و کارشناسی بین مسئولین و کارشناسان جمعیت هلال احمر خراسان رضوی و ستاد اقامه نماز ، برنامه های بومی شده سال 99 ـ 1398 آن دستگاه در جلسه ای با حضور حجه الاسلام والمسلمین سبحانی نیا رییس ستاد اقامه نماز استان و دکتر سیدمجتبی احمدی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی مورد تصویب قرار گرفت.
در این نشست، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با اشاره به اینکه نماز از نشانه های صالحان است، تأکید کرد: با توجه به نزدیکی ایام نوروز و برپایی خیمه های نماز در پایگاه های بین راهی، این عمل دینی مسبب تاب آوری و کاهش آسیب های جاده ای خواهد بود. در ادامه این جلسه رییس ستاد اقامه نماز استان با اشاره به آیه «و من اعرض عن ذکری فان له معیشهً ضنکاً» در قرآن کریم، تأکید کردند گاهی در نشستهای مدیران، تلنگری در خصوص اقامه نماز و تأثیر آن بر گشایش روزی داشته باشیم. ایشان همچنین پیشنهاد دادند که از اساتید صاحب نفس در برنامه ها دعوت گردد تا در خصوص شیوه های جذب جوانان به نماز و ایجاد عشق و حب مسجد در دل بچه ها صحبت کنند.
حجه الاسلام والمسلمین سبحانی نیا با اشاره به نیاز تقویت مهارت دینی خانواده ها و مهارت ارتباط صحیح با فرزندان، پیشنهاد کردند پایگاهی با عنوان «نظم، امید، نوآوری» راه اندازی و اساتید و صاحب نظرانی بصورت تلفنی پاسخگوی سوالات و مشکلات همکاران باشند
. پیشنهاد دیگر ایشان تهیه بسته هایی زیبا بعنوان هدیه فرهنگی برای مسافران و زائران با پیوست معنوی نماز بود. ایشان همچنین به ظرفیت پایگاه های جاده اشاره نموده و پیشنهاد کردند در خصوص مشکلات امر دین و نماز و گرایشها از حاضران پرسش شود و به ستاد منتقل گردد.
در پایان جلسه، تفاهم نامه توسط طرفین، امضاء گردید
.

 
 انعقاد تفاهم نامه ستاد اقامه نماز و جمعیت هلال احم

 
ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی