امروز: ۱۴۰۲/۹/۹
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى عَلِيِّ بْنِ مُوسَى الرِّضَا الْمُرْتَضَى الْإِمَامِ التَّقِيِّ النَّقِيِ‏ بارالها درود و رحمت فرست بر على بن موسى الرضا پسنديده پيشواى پارسا و منزه وَ حُجَّتِكَ عَلَى مَنْ فَوْقَ الْأَرْضِ وَ مَنْ تَحْتَ الثَّرَى الصِّدِّيقِ الشَّهِيدِ و حجت تو بر هر كه روى زمين است و هر كه زير خاك بسيار راستگو و شهيد صَلاَةً كَثِيرَةً تَامَّةً زَاكِيَةً مُتَوَاصِلَةً مُتَوَاتِرَةً مُتَرَادِفَةً كَأَفْضَلِ مَا صَلَّيْتَ عَلَى أَحَدٍ مِنْ أَوْلِيَائِكَ‏ درود و رحمتى فراوان و كامل و با بركت و متصل و پيوست و پياپى و دنبال هم همچون بهترين رحمتى كه بر يكى از اوليائت فرستادى.
تاريخ: ۱۴۰۰ يکشنبه ۲۲ اسفند ساعت ۷:۱۹ کد مطلب: 68333
 پیام مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر خراسان رضوی به مناسبت بزرگداشت روز شهدا و جایگاه رفیع شهادت
 پیامبر اکرم (ص): فَوقَ کلّ ذی بّرٍّ بِرٌّ حتّی یُقتَلُ الرَّجلُ فی‌سبیل‌ِالله
نعمت وجود و حیات آدمی لطفی است از سوی خالق هستی که آدمیان در سایه‌سار این عنایت خداوندی بتوانند در زندگی مؤمنانه خود مرزهای مادی را درنوردیده و به مقام قرب الهی برسند. راه‌های طی این طریق را نیز ذات اقدس الهی در قرآن کریم و پیامبر و ائمه هدی علیهم صلوات الله در هدایت‌های خویش بر بندگان خداوند ارزانی نموده اند که شالوده تمام طرق وصول الی‌الله، ایمان و عمل صالح است.
در این‌ بین، یکی از اعمال صالح که به تعبیر نبی اعظم (ص) بالاترین کار نیک است، مقام شهادت است. مقام شهادت، اوج معامله با خداوند و برترین تجارتی است که یک عبد با معبود خود انجام می‌دهد؛ چرا که در این تجارت، اصلی‌ترین سرمایه مادی خود را به خداوند می‌فروشد و خداوند، خریدار آن است و در مقابل این کالای مادّی، پاداش معنوی جاودانه در عالم باقی می‌دهد.
و خوشا به حال آن بنده‌ای که در این سودای دنیایی، بهترین گزینش را برای حفظ و ترویج این دین و مکتب با خالق خویش انجام دهد. آری او شهید است و روحش همیشه شاهد بر پیروان.
فرارسیدن بیست و دو اسفند «روز بزرگداشت شهدا» را گرامی داشته و امیدوارم توفیق رهروی راه شهیدان انقلاب و دفاع مقدس و مدافعین حرم را داشته باشیم.
اسدالله اسدی
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه
در جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی
ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی