امروز: ۱۴۰۱/۵/۲۶تاريخ: ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۱ دي ساعت ۱۱:۱۱ کد مطلب: 45350
 دوره‌ شیوه‌های نوین جذب نماز در هلال احمر خراسان رضوی برگزار شد
مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در همایش شیوه‌های نوین دعوت به نماز اظهار کرد: نماز بالاترین ذکر است و حتی در ادبیات فارسی و نزد شعرای بزرگ هم جایگاه ویژه‌ای داشته که می‌بایست مورد توجه باشد.
به گزار ش روابط عمومی هلال احمر خراسان رضوی ،دکتر سید مجتبی احمدی با اشاره به اشعار حافظ شیرازی درباره نماز گفت: حافظ نماز‌ را با خون جگر و آب دیده درست می‌داند و شرط نماز بندگان خدا را عشق می‌داند وگرنه به فتوای حافظ، بر او نمرده باید نماز کرد.
وی همچنین بر اهمیت پایبندی کارکنان ادارات به مناسک دینی و برپایی شعائر تاکید کرد.
حجت الاسلام والمسلمین اسدالله اسدی، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: آرامش‌بخشی، امیدآفرینی و ایجاد فضای همدلی و صمیمیت میان کارکنان از جمله برکات نماز است.
وی افزود: این دوره آموزشی به صورت علمی کاربردی و ضمن خدمت برای معاونان و مدیران جمعیت هلال احمر خراسان رضوی پیش‌بینی شد.
حجت الاسلام والمسلمین کاظمی، مدرس این دوره آمورشی علمی کاربردی هم با اشاره به مخاطرات فضای تکنولوژیک امروز اظهار تاسف کرد: از ابر مصیبت‌های دنیای امروز گرفتاری مخدرهای دیجیتال است از موسیقی مخدّر گرفته تا عکس و فیلم‌های پورن که همگی چنین حالتی دارند.
وی افزود: دکترین براندازی مارک پالمر موسوم به دلتا اعم مهار ، نبرد رسانه‌ای و ساماندهی نافرمانی‌های مدنی و با استفاده از چهار مولفه بوش شامل ماهواره ، اینترنت و شبکه‌های اجتماعی ، بازی‌های رایانه‌ای و فیلم و سریال است.
حجت‌الاسلام والمسلمین کاظمی افزود: یکی از فراگیرترین بیماری‌های امروز جهان، طبق تحقیقات موبوفوبیا یا بیماری اعتیاد به گوشی است و بنابراین ۶۶ درصد مردم با قطع شارژ گوشی‌شان دچار استرس می‌شوند.
وی افزود: آموزش منهای عشق، تربیت‌سوز است نه تربیت‌ساز و اشکال ساختاری ما در تربیت دینی این است که آموزش دینی دادیم ولی حس دینی ایجاد نکردیم.

وی با اشاره به آیه ۵۹ سوره مریم گفت: زمینه شهوت گرایی و حتی ارتکاب به جرم ترک نماز است به شرط آنکه نمازمان از سر صدق و حقیقی باشد.
ادبیات انتقال مفاهیم دینی را باید آموخت که هلال احمر به سبب ویژگیهای ذاتی کارش مبتنی بر "بنی آدم اعضای یک پیکرند" است و نیز فضای بشردوستانه و نیکوکارانه و بین‌المللی و غیرسیاسی دارد که خود بهترین بستر برای جذب و دعوت به نماز و انتقال مفاهیم دینی است‌.
هلال احمر از بهترین دروازه‌های دعوت به دین و نماز است و فعالیت فرهنگی برای قشر خاکستری می‌تواند توسط این مجموعه انجام شود.
به گفته وی پرسش اصلی هر فرد در فعالیت‌های فرهنگی را در مرحله نخست باید این خواند که چگونه می‌توان کاری کرد که انواع مخاطبان پیاممان را ببینند و بشنوند و بپسندند و سپس بپذیرند و در آنها نهادینه شود.
ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی