امروز: ۱۴۰۱/۵/۲۰تاريخ: ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۴ دي ساعت ۱۰:۱۱ کد مطلب: 45486
 آموزش جستجو و نجات در حوادث حمل و نقل جاده‌ای در مشهد آغاز شد
دوره آموزشی تخصصی پایه ویژه امدادگران و نجاتگران هشت استان کشور از امروز و به میزبانی هلال احمر خراسان رضوی در مشهد آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی، این دوره آموزشی با حضور ۵۱ نفر از امدادگران و نجاتگران هلال احمر و طی یک هفته به میزبانی مرکز آموزش‌های تخصصی و میدانی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در سالن زنده‌یاد سید علی حسینی در مشهد آغاز شد.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در آیین افتتاح این دوره آموزشی اظهار کرد: کار داوطلبانه برای نهاد خدمت‌رسان هلال احمر با نیت خدایی حتما عبادت است و حضور امدادگران و نجاتگران مایه آرامش مردم است.
حجت‌الاسلام و المسلمین اسدالله اسدی، درباره ویژگی‌های افراد باتقوا، افزود: ایمان به غیب و اقامه نماز و انفاق و عمل صالح از جمله شاخص‌های اصلی متقی بودن است و قدر دوران جوانی را که بهار حیات است باید دانست و قدردان فرصت خدمت به مردم و انفاق جوانی در این راه باید باشیم.
مریم یوسفی، معاون آموزش، پژوهش و فن‌آوری هلال احمر خراسان رضوی نیز در افتتاحیه این دوره آموزشی با تاکید بر اهمیت این مهارت ‌هاگفت: در این دوره آموزشی مواردی مانند آشنایی با تجهیزات نجات، کار عملیاتی با ست نجات و هیدرولیک و نحوه تثبیت صحنه و تثبیت فیزیکی مصدوم ، رهاسازی و مهارت‌افزایی پیش بیمارستانی و پاسخگویی در حوادث و کار با آمبولانس به صورت کارگاهی و عملیاتی ارائه می‌شود.
وی افزود: این دوره ۵۴ ساعته و به مدت ۶ روز در مرکز آموزش‌های تحصصی و میدانی هلال احمر استان در مشهد برگزار می‌شود.
همچنین اسماعیل بهمن‌آبادی، معاون امداد و نجات هلال احمر خراسان رضوی در آغاز این دوره آموزشی با اشاره به منشور اخلاقی هلال احمر و رسالت امدادرسانی در حوادث گفت: افرادی که سر صحنه حادثه حاضر می‌شوند امین مردم هستند و عضو خانواده ما محسوب می‌شوند و این دوره آموزشی می‌تواند منجر به نجات جان انسان‌های بسیاری باشد.
وی افزود: درکنار تمرین و ممارست‌های علمی و مهارتی، آگاهی از مسائل حقوقی و حقوق بیماران و نیز آشنایی کامل با وظایف امدادی امروزه یک ضرورت است.
ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی