امروز: ۱۴۰۳/۴/۱



ارتباط با مرکز
منوی مرکز پزشکی حج
نظرسنجی
رضایت شما ازعملکرد مرکزپزشکی حج



  
 نمايش نتايج
لینک های مرتبط
اوقات شرعی

معرفی حوزه مرکز پزشکی حج و زیارت خراسان رضوی
تاریخچه : مرکز پزشکی حج و زیارت خراسان رضوی حدود سا لهای 1385 در استان تشکیل و از آنجا که مرکزپزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در آن سالها با نام هیت پزشکی فعالیت می نمود فعالیت خود را با نام دفتر هیت پزشکی حج آغاز نمود در ابتدای امر بدلیل نداشتن ساختار و تشکیلات منظم هر پزشکی که راغب خدمت به زائرین ضیوف الرحمان بود در این مرکز همکاری می نمود رفته رفته که حجم فعالیت ها افزایش یافت وحجم متقاضی نیزبا افزایش چشمگیری مواجه شد با برگزاری آزمون ومصاحبه از بین داوطلبان افراد واجد شرایط انتخاب می شدند اکنون این مرکز با دارا بودن حدود 500 پزشک داوطلب پس از تهران بزرگترین نمایندگی مر کز پزشکی حج وزیارت هلال احمر در استانها بوده و براساس سیاستهای ابلاغی مرکز فعالیت می نماید

آخرین اطلاعیه ها
احیای قلبی دختر 14 ساله عراقی با تلاش پزشکان داوطلب هلال‌احمر
پزشکان و کادر درمان داوطلب هلال‌احمر کشورمان توانستند جان دختر 14 ساله عراقی را پس از یک ساعت عملیات احیای قلبی، نجات دهند.
۱۴۰۲/۶/۸

عمره مفرده تا پذیرش شروط ایران برقرار نمی‌شود/ آخرین وضعیت سفرعتبات
رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه برای تشرف ایرانیان به عمره مفرده طرف سعودی باید همه شروط ایران را بپذیرد، به تشریح آخرین وضعیت سفر به عتبات در شرایط کرونا پرداخت.
۱۴۰۰/۵/۱۳

دکتر همتی:آمادگی هلال احمر برای ارائه خدمات به زائران عتبات عالیات
رییس جمعیت درباره سفر زائران ایرانی به عتبات عالیات در ایام اربعین گفت: برای اربعین سالجاری تعداد محدودی از هموطنان به کشور عراق مسافرت می‌کنند و جلسات با محوریت وزارت کشور در حال برگزاری است.
۱۴۰۰/۵/۱۱

غدیر در کلام رهبر انقلاب؛ غدیر، عیدالله الاکبر
رهبر معظم انقلاب اسلامی از عید غدیر بعنوان عیدالله الاکبر یاد کرده و آن را از همه‌ی اعیاد موجود در تقویم اسلامی بالاتر توصیف می کنند.
۱۴۰۰/۵/۶

برقراری سفر به عتبات برای محرم و صفر به صورت محدود
رئیس سازمان حج و زیارت گفت: اگر امکان اعزام زائران عتبات با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشت فراهم شود هزینه‌های زائران کاهش می‌یابد.امیدواریم پیش از اربعین اعزام زائران عتبات به صورت محدود و هوایی آغاز شود.
۱۴۰۰/۵/۴

رهبر انقلاب اسلامی در پیام حج، راه جبران عقب‌ماندگی کشورهای اسلامی را مقاومت خواندند؛
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی به مسلمانان جهان به‌مناسبت ایام حج، استمرار حسرت دلهای مشتاق از حضور در ضیافت بیت‌الله را امتحانی گذرا خواندند و با تأکید بر لزوم کمرنگ نشدن پیام‌های حج، مقاومت در برابر قدرتهای متجاوز به‌ویژه آمریکا را از جمله این پیام‌های متعالی دانستند
۱۴۰۰/۵/۲

موافقت ستاد کرونا با برقراری سفر هوایی به عتبات
پس از ابلاغیه وزارت بهداشت عراق برای پذیرش زائران ایرانی، ستاد کرونای کشورمان نیز با تشرف زائران به عتبات با رعایت نکات بهداشتی و محدود و البته به صورت هوایی موافقت کرد و به این ترتیب سفر به عتبات به زودی از سرگرفته می‌شود.
۱۴۰۰/۴/۲۶

وزارت بهداشت دستورالعمل اربعین امسال را تدوین می‌کند
مدیر امور اربعین ستاد اربعین عتبات عالیات کشور: وزارت بهداشت دستورالعمل اربعین امسال را تدوین می‌کند.
۱۴۰۰/۴/۲۱

آغاز فعالیت‌های رسمی اربعین از ۲۸ تیرماه
رئیس کمیته فرهنگی و آموزش ستاد مرکزی اربعین از آغاز رسمی فعالیت‌های اربعین ۱۴۰۰ از ۲۸ تیرماه خبر داد و گفت: بسته آموزشی ویژه سلامت این سفر از سوی وزارت بهداشت و هلال احمر در حال تهیه است.
۱۴۰۰/۴/۱۶

محدود شدن حج امسال برای دومین سال متوالی به شهروندان و مقیمان عربستان
در پی تداوم شیوع ویروس کرونا، وزارت حج و عمره عربستان سعودی از محدود شدن حج امسال به شهروندان و افراد مقیم این کشور خبر داد.
۱۴۰۰/۳/۲۴
مقالات مرکز
تازه های کتاب
گالری تصویر