امروز: ۱۴۰۳/۴/۲۳تاريخ: ۱۴۰۰ دوشنبه ۱۱ مرداد ساعت ۹:۳۴ کد مطلب: 65712
 دکتر همتی:آمادگی هلال احمر برای ارائه خدمات به زائران عتبات عالیات

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از برنا، کریم همتی، رئیس جمعیت هلال احمر درباره روند واردات واکسن کرونا گفت: مبحث واردات واکسن کرونا یکی از تعهدات است که دولت تاکید بر واردات 10 میلیون دوز واکسن داشته و  این مسئولیت به جمعیت هلال احمر واگذار شده است.

 

او افزود: با توجه به اهدای هدایای انجام شده  بیش از 10 میلیون دوز واکسن تا هفته قبل در اختیار وزارت بهداشت و درمان قرار گرفت.

 

  30 میلیون دز واکسن وارداتی نیاز داریم

 

همتی تاکید کرد: یکی از موضوعات مطرح این است که 30 میلیون دوز واکسن وارداتی نیاز داریم. البته رایزنی‌ها از سوی وزارت بهداشت انجام شده است. در جلسه با سید ابراهیم رییسی، رییس جمهور منتخب به این نکته توجه شد که کانال وارداتی از سوی هلال احمر کانالی امن است. با این تفاسیر با همکاری وزارت بهداشت، وزارت امور خارجه، سازمان جمعیت هلال احمر، دولت و بانک مرکز پذیرفته شد تا مسیر برای واردات واکسن ادامه یابد با تامین بودجه روند واردات واکسن ادامه یابد. هم اکنون این اقدامات در راستای واردات واکسن ادامه دارد.

 

رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: با توجه به اینکه نیاز ما تا پایان سال 180 میلیون دوز واکسن برای افراد بالای 20 سال شامل می‌شود. بی‌شک در صورت دسترسی به واکسن از تولیدات داخلی استقبال می‌شود.

 

همتی درباره روند واردات واکسن آنفلوآنزا تاکید کرد: طی سال گذشته به دلیل استفاده از ماسک و ارتباطات شخصی محدودیت ایجاد شده بود و آنفلوآنزا چندان مشاهده نشد. البته امسال هم همچنان آماده هستیم.

 

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: هم اکنون فصل واردات واکسن است و  ما آمادگی کامل برای همکاری در این بخش را داریم. هنوز میزان نیاز به واکسن آنفلوآنزا  اعلام نشده است. در حال پیگیری هستیم و در صورت نیاز روند واردات ادامه دارد.

 

همتی درباره سفر زائران ایرانی به عتبات عالیات در روز اربعین  ادامه داد: در اربعین سالجاری تعداد محدودی از هموطنان به کشور عراق مسافرت می‌کنند و جلسات با محوریت وزارت کشور در حال برگزاری است. هلال احمر و کمیته امداد و نجات در آنجا حضور دارند. تعداد محدودی اعزام می‌شوند. هلال احمر اقدامات لازم برای اعزام در حال انجام است.

 

هفته آینده نذر آب انجام می‌شود

 

رئیس جمعیت هلال احمر درباره روند اقدامات برای نذر آب  تاکید کرد: نذر آب یک هفته تا 10 روز عقب افتاده است. در هفته آینده نذر آب انجام می‌شود. استان سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، خراسان جنوبی و ... در وضعیت مناسب‌تری به سر می‌برند. تمامی تمهیدات و هماهنگی‌های بین بخشی انجام شده است. البته هزینه مناسبی را فدراسیون بین المللی در زمینه خشکسالی در اختیار قرار گرفته که در اختیار هموطنان در استان‌های هدف قرار گرفته می‌شود

ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی