امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۱۰تاريخ: ۱۴۰۰ دوشنبه ۲۱ تير ساعت ۹:۳۳ کد مطلب: 65503
 وزارت بهداشت دستورالعمل اربعین امسال را تدوین می‌کند

مدیر امور اربعین ستاد اربعین عتبات عالیات کشور گفت: وزارت بهداشت در حال تدوین یک دستورالعمل برای اربعین است که در صورت تصویب برای استان‌ها ابلاغ خواهد شد.

 

 

حمید افضلی، مدیر امور اربعین ستاد اربعین عتبات عالیات کشور، در مراسم گردهمایی موکب داران خراسان‌جنوبی گفت: جایگاه موکب داری در ایران به‌جایی رسیده که در سخت‌ترین شرایط اجتماعی مسئولان و مردم، نگاه آن‌ها به موکب داران است.

 

 

مدیر امور اربعین ستاد اربعین عتبات عالیات کشور با بیان اینکه موکب داران کشور در بحث کرونا و کمک‌های مؤمنانه هم خوش درخشیدند، اظهار کرد: بزرگ‌ترین سرمایه اصلی هر موکب دار را اعتماد مردم به آنهاست و چنانچه اعتماد از موکب دار گرفته شود هیچ کدام از تفسیرها معنی پیدا نخواهد کرد لذا همه موکب داران وظیفه دارند، تمام تلاش خود را در جهت بسط و گسترش اعتماد عمومی مردم بکار گیرند.

افضلی ادامه داد: امروز ۲۵۰۰ موکب در سراسر کشور در کمتر از ۱۲ تا ۲۴ ساعت آمادگی دارند تا مشکل اسکان و تغذیه آسیب‌دیدگان در هر حادثه‌ای را برطرف کنند.

 

 

وی با اشاره به اینکه موکب داران در حوزه کمک‌رسانی به مردم خوزستان و لرستان در زمان سیل خوش درخشیدند، تصریح کرد: مقام ‌معظم رهبری موکب داری در اربعین را یک عمل صالح ماندگار توصیف کرده‌اند که این برای موکب داران یک نعمت وذخیره دنیوی و اخروی است.

 

 

وی با اشاره به اینکه تا این لحظه هنوز تصمیم قطعی برای اربعین امسال گرفته نشده ‌است، بیان کرد: موضوع حضور زائر از ایران در اربعین حسینی ۱۴۰۰ با توجه به ویروس کرونا، بستگی به تصمیم ستاد اربعین کشور و دولت عراق دارد، اما اراده بر این است که امسال زائرین ایرانی به صورت محدود یا نامحدود بودن در اربعین حضور داشته باشند.

 

 

مدیر امور اربعین ستاد اربعین عتبات عالیات کشور با بیان اینکه امسال تعدادی از موکب داران در اربعین حضور خواهند داشت، یادآور شد: چنانچه بحث حضور زائران ایرانی باشد که همه موکب‌ها راهی عراق خواهند شد، اما چنانچه شرایط برای اعزام زائران ایرانی فراهم نباشد، تعدادی از موکب‌ها برای خدمت‌رسانی به زائرین سایر کشورها اعزام خواهند شد.

وی بیان کرد: وزارت بهداشت در حال تدوین یک دستورالعمل برای اربعین است که در صورت تصویب برای استان‌ها ابلاغ خواهد شد.

منبع:پایگاه اطلاع رسانی حج

ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی