امروز: ۱۴۰۳/۴/۲۲
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى عَلِيِّ بْنِ مُوسَى الرِّضَا الْمُرْتَضَى الْإِمَامِ التَّقِيِّ النَّقِيِ‏ بارالها درود و رحمت فرست بر على بن موسى الرضا پسنديده پيشواى پارسا و منزه وَ حُجَّتِكَ عَلَى مَنْ فَوْقَ الْأَرْضِ وَ مَنْ تَحْتَ الثَّرَى الصِّدِّيقِ الشَّهِيدِ و حجت تو بر هر كه روى زمين است و هر كه زير خاك بسيار راستگو و شهيد صَلاَةً كَثِيرَةً تَامَّةً زَاكِيَةً مُتَوَاصِلَةً مُتَوَاتِرَةً مُتَرَادِفَةً كَأَفْضَلِ مَا صَلَّيْتَ عَلَى أَحَدٍ مِنْ أَوْلِيَائِكَ‏ درود و رحمتى فراوان و كامل و با بركت و متصل و پيوست و پياپى و دنبال هم همچون بهترين رحمتى كه بر يكى از اوليائت فرستادى.
نگاهی فـقهی به مسئله اسـتهلال
ازدیرباز بحث (استهلال) همواره مورد دغدغه مسلمانان بوده و هست. می‌دانیم که در دین جامع و کامل اسلام، بسیاری از وظایف و عبادات فردی و اجتماعی مسلمانان بر اساس ماه‌های قمری و تشخیص آغاز ماه‌های قمری مبتنی بر رؤیت هلال است.
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۴/۳ ساعت ۱۲:۱۶

اربعین در گذر زمان
عدد چهل در فرهنگ اسلامی جایگاه خاصی دارد. حفظ چهل حدیث، چله نشینی عرفا، اخلاص عبادت در چهل صباح، کمال عقل در چهل سالگی، دعا برای چهل مؤمن، میقات چهل شبه حضرت موسی (ع)، چهل روز گریه زمین و آسمان بر حضرت سیدالشهدا (علیه السلام) و بسیاری از نمونه های دیگر دلالت بر اهمیت عدد چهل دارد.
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۸/۲۴ ساعت ۹:۱۴

« تاریخ پویای کربلا »
سال 61 هجری قمری بزرگترین حادثه خونبار و ظلم به خاندان پاک اهل بیت رسول الله (ص) رقم خورده است . 1377 سال پیش امت ناسپاس پیامبر (ص) پس از 50 سال از فقدان آنحضرت ، وصایای او را نادیده گرفته و علیرغم توصیه مکرر آن حضرت به رعایت دو امانت گرانسنگ یعنی قرآن و عترت، متأسفانه در مصافی نابرابر و ظالمانه خون سبط اصغر رسول الله (ص) و یاران باوفایش را در روز دهم محرم سال 61 هجرت توسط مسلمان نماهای فریب خورده و دنیاطلب ، به زمین ریختند .
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۷/۱۵ ساعت ۹:۵۹

عنـاصــر ضیـافـت الـهی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۴/۱ ساعت ۱۲:۲۷