امروز: ۱۴۰۱/۷/۳تاريخ: ۱۳۹۳ شنبه ۱۶ اسفند ساعت ۱۲:۳۹ کد مطلب: 2569
 مثل خودت

(( مـثـل خـودت))

تا دیر وقت مشغول کار بوده ای. شب هم دیر خوابیده ای. اما صبح زود از خواب بیدار می شوی .هوا سرد است . دوست داری  باز گردی به رختخواب و یک دل سیر استراحت کنی !

 اما کاری داری که باید انجام شود.سریع لباسهایت را می پوشی و صبحانه خورده یا نخورده راهی خیابان می شوی. در سرمای سوزان مدتی منتظر اتوبوس می مانی. اتوبوسی می آید و در میان انبوه مسافران سوار و مدتی بعد جلوی اداره ای پیاده می شوی خودت را به اتاق مسئول بخشی که آنجا کارداری می رسانی .

 می نشینی و منتظر می شوی،مسئول محترم مورد نظر در اتاق نیست . افراد دیگری هم منتظر هستند تا مسئول بیاید! بعد از مدتی انتظار ،مسئول محترم تشریف می آورد و با آرامشی خاص، در خلال جواب دادن به تلفن و گفتگو با همکارانش و در خلال خوردن صبحانه و بیرون رفتن و آمدن به بهانه های مختلف ، کارهای مردم را نیزانجام می دهد.

 اعصابت در حال خط خطی شدن است که نوبتت می شود. اما این پایان ماجرا نیست. ...

نزدیک ساعت دو است، کارت نیمه تمام می ماند و اداره تعطیل!

 به این فکر می کنی که روز بعد باز بیایی تا شاید کارت تمام شود.از دست آن مسئول محترم به شدت عصبانی هستی! دوست داری تلافی کنی! دوست داری روبریش بایستی و به یادش بیاوری که وقتت را از سر راه نیاورده ای!

نه فقط((تو)) که همه آدم هایی که آنجا بوده اند احتمالا چنین حسی دارند . به این فکر می کنی که اگر خود آن مسئول محترم کاری اداری داشته باشد، دوست دارد با (( او))چگونه رفتار کنند؟!

....در برخورد های فردی و اجتماعی ،وقتی به دنبال کارهای اداری ات هستی ! وقتی به دنبال خرید مایحتاج زندگی، وقتی به دنبال درس و تحصیل و ... هستی! چه توقعی از((دیگران)) داری؟ دوست داری رفتارشان با ((تو)) چگونه باشد؟ دوست داری چه برخوردی با ((تو)) داشته باشند. دوست داری چگونه کارهایت را انجام دهند؟ همان رفتار را با((دیگران )) داشته باش!

 ((آن ها)) کسانی هستند مثل خودت

مثل (( تو))

امام حسن مجتبی (ع) : (( صاحب الناس مثل ما تحب ان یصاحبوک به))

" با(( مردم)) به گونه ای رفتار کن که دوست داری با ((تو))آنگونه رفتار کنند.

ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی