امروز: ۱۴۰۳/۳/۲۴تاريخ: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۳ بهمن ساعت ۱۲:۱۵ کد مطلب: 45584
 خزانه‌داران، مسئولِ جلوگیری از هزینه‌های تشریفات زائد هستند
دبیرکل جمعیت هلال احمر ، توقیق در شرایط اقتصادی امروز را با بهره‌گیری از تجربه دوران دفاع مقدس ممکن دانست و خواستار پرهیز از هزینه‌های اضافه و تشریفات زائد با مدیریت خزانه‌داران شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر محمودرضا پیروی امروز در همایش آموزشی وحدت رویه مالی خزانه داران کل کشور در مشهد با تشبیه کار خزانه‌داری و مدیریت مالی به عنوان تنگه احد امروز کشور تاکید کرد: خزانه دار یکی از اعضای اصلی شورای عالی و از ارکان جمعیت هلال احمر است که کار خوب و امین بودنش موجب پیروزی و ثمربخشی برنامه‌های عام‌المنفعه هلال احمر است‌.
وی با اشاره به شرایط اقتصادی فعلی موجود در کشور افزود: این وضعیت در همه دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی و اداری کشور نیز تا حدودی حاکم است که می‌طلبد تا همانند دوران جنگ تحمیلی در این عرصه هم آمادگی و در وضعیت جهاد اقتصادی بوده و شرایط را درک کنیم.
وی یادآوری کرد: امروز نیز با همان روحیه مقاومت دوران دفاع مقدس می‌توان با رعایت قانون و قناعت و صرفه‌جویی عملکرد و کارکرد متناسب داشت.دبیر کل جمعیت هلال احمر گفت: مسایل و شرح وظایف و تنوع خدمات هلال احمر بسیار گسترده است و در این مسیر خدمت همه ما در معرض آزمون هستیم.
وی افزود: دست‌اندرکاران بخش مالی و خزانه‌داری لازم است در پرتو آموزه‌های دینی و تمسک به سیره و فرمایشات اهل بیت، برنامه ها را مدیریت و اجرایی کنند و بنابراین حضور امثال بنده در هر استان و شهری می‌بایست ابتدا با سنجیدن منافع و ثمرات حضور برای آن مجموعه و بخش باشد.
وی با اشاره به برخی تشریفات زائد مانند ورود و خروج از پاویون فرودگاه و کادو و هدایای سفرهای کاری خاطرنشان کرد: دین مبین اسلام و حتی اصول و سبکهای مدیریتی در جهان هم به بی‌اعتنایی به این مسائل و حواشی رسیده‌اند و تجربه مدیریتی بسیاری دیگر از کشورهای توسعه یافته جهان نیز گواه این مطلب است.
وی افزود: همه ما با هم جامعه و کشور را ساخته و بنابراین برای زندگی بهتر و جامعه‌سازی ابتدا باید از خودمان آغاز کنیم.
دکتر پیروی خاطرنشان کرد: صرفه جویی به معنای دست و پای مدیر را بستن و محدودیت نیست اما اسراف و ریخت و پاش به هیچ عنوان پسندیده و پذیرفته نبوده و باید مانع هزینه‌های غیرضروری شد.
وی تاکید کرد: مسئولیت تدبیر رسیدگی به مسائل مالی و جلوگیری از هزینه های اضافی مانند تابلوهای خیرمقدم و سوغات بدرقه و چینین مواردی در هلال احمر با خزانه‌داران است.
دبیرکل جمعیت هلال احمر، اعتمادسازی و پاسداشت اعتماد عمومی را حایز اهمیت خواند و تاکید کرد: در این راستا می‌بایست بر روی رفتار خودمان دقت بیشتری داشته باشیم و اصلاح را از خودمان آغاز کنیم .
پیروی با اشاره به برخی تبلیغات و سیاه نمایی‌های اخیر علیه هلال احمر گفت: این تخریب‌هامنجر به گزارش کامل شورای عالی هلال احمر شد و نشان داد که عمده این موارد دارای جهت‌گیری نادرست بود.
وی افزود: درباره ۵ مورد افشاگری که علیه هلال احمر صحبت شد که سه مورد آن به یقین غیرواقعی بود و دو مورد دیگر مانند بیمارستان هلال احمر در دبی در شورای عالی بررسی و پیگیری می‌شود.
وی درباره دوره آموزشی وحدت رویه مالی خزانه‌داران هلال احمر اظهار کرد: انجام کار کارگاهی و دوره‌های آموزشی مالی و محاسباتی می تواند منجر به فرآیندسازی‌های اقتصادی و مالی و جذب بهینه نیروها شود.
شایان ذکر است همایش آموزشی خزانه‌داران و عاملین ذیحساب هلال احمر در استان‌های کشور از امروز به مدت سه روز به میزبانی خراسان رضوی در مشهد دایر است.
ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی