امروز: ۱۴۰۳/۴/۱تاريخ: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۸ اسفند ساعت ۱۲:۳۳ کد مطلب: 46083
 عدالت‌محوری در ارتقای منابع انسانی ضروری است
خزانه‌دار کل و ذیحساب جمعیت هلال احمر کشور گفت: عدالت‌محوری در تداوم خدمت و ارتقای منابع انسانی ضروری است چرا که هر سیستم و سازمان اداری ،آینه تمام نمای نظام و کشور است.
دکتر سید حسین دشتی در گردهمایی علمی، کاربردی معاونین منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر کشور در مشهدامروز افزود: مدیریت منابع انسانی شغل محسوب نمی‌شود و این همایش برای نزدیک شدن دیدگاهها میان خزانه‌داری و منظومه معاونین منابع انسانی و وحدت رویه در پشتیبانی بسیار حایز اهمیت است.
وی افزود: فربه شدن هر سازمان گاهی منجر به خلل در برنامه هاست و بنابراین ما نیز نیازمند اصلاح برخی مسایل و رویکردها هستیم.
خزانه‌دار کل و ذیحساب جمعیت هلال احمر کشور گفت: در جمعیت هلال احمر به آیین نامه‌ها و ساز و کارهای جدید و رویکرد ویژه برای رسیدن به پویایی بیشتر نیازمندیم.
خزانه‌دار کل جمعیت هلال احمر تاکید کرد: تغییر و دگرگونی بهینه در سازمانها ضرورت امروز نهادها بوده که با اختیار و پیش از اجبار، باید به آن برسیم.
وی افزود: سازمان‌های جدید اساس و ذاتشان پویایی است و مدیران باید برای زنده نگه داشتن سیستم با موانع مقابله کنند و ضرورت تغییر در نظام اداری ضروری است و ساختارها و فرآیندها و رویه‌ها و مقررات و فرهنگ خدمت‌رسانی می‌بایست مورد عنایت باشند.
دکتر دشتی با اشاره به برخی سیاستهای فرادستی در جمعیت هلال احمر مانند سیاستهای اقتصاد مقاومتی خواستار صرفه‌جویی در هزینه‌های کشور و حذف هزینه‌های زائد شد.
وی مهمترین ارکان نظام اداری را شامل مدیریت ، منابع مالی و نیز منابع انسانی با مدیریت استراتژیک و آینده‌نگرانه برای تبدیل ضعف‌ها به فرصت‌ها دانست.
خزانه‌دار کل و ذیحساب جمعیت هلال احمر کشور با بیان اینکه تبعات برخورد مدیران با کارکنان، گاهی در خانواده آنها هم موثر است بر ضرورت مدیریت راهبردی با چاشنی دانش و مدیریت دانایی، تاکید کرد.
به گفته وی منابع مالی باید تامین کننده همه نیازهای سازمان باشند و اجرای استراتژی‌ها در سیستم دارای اهمیت است.
دکتر دشتی بر کشف توانمندی کارکنان و از سوی دیگر سامانه ذخیره تجربیات و اندوخته‌های کارکنان به‌عنوات یک گنج بزرگ تاکید کرد و گفت: ارزشها و نگرشهای نظام یافته در هر نهاد حایز اهمیت است و آموزش نیز در عین اهمیت باید با توجه به نیازها و غیرمجرد و غیرانتزاعی باشد.
وی تاکید کرد: هدف آموزش باید ارتقای توانمندی کارکنان و ایجاد آمادگی جهت پذیرش مسئولیت‌های سازمان باشد و پژوهش نیز باید مسایل و مشکلات امروز و فردای ما را رفع کند.
خزانه دار کل جمعیت هلال احمر بازارهای از دست رفته را عامل سرشکستگی هر مجموعه‌ای خواند و فعالان بازار را پیشگامان توسعه کشور دانست.
وی افزود: تغییر برنامه، خودجوش و تکاملی ضرورت دارد و از اهداف تا ساختار و روابط و رهبری و پاداشها از مولفه‌های مهم در این عرصه است.
ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی