امروز: ۱۴۰۳/۴/۱تاريخ: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۳ بهمن ساعت ۱۴:۲۲ کد مطلب: 45586
 برگزاری کارگاه وحدت رویه مالی ویژه خزانه داران هلال احمر کشور
کارگاه وحدت رویه مالی ویژه خزانه داران وعاملین ذیحساب جمعیت هلال احمر سراسر کشوربا حضور دبیرکل و خزانه‌دار کل ، معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی هلال احمر کشور به مدت سه روز در مشهد مقدس در حال برگزاری می باشد.
به گزارش روابط عمومی هلال احمر خراسان رضوی ،دکتر محمود رضا پیروی دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت:اهمیت وضرورت فعالیتهای خزانه داری بسیار بالاست و انجام درست فعالیتهای این حوزه پیروزی در دیگر قسمتهای جمعیت هلال احمر را به دنبال دارد.
وی با اشاره به اینکه روشنگری ومطلع نمودن مدیران عامل ومدیران کل از قوانین مالی در برخی مواقع به عهده خزانه داران می باشد، گفت:در شرایط اقتصادی حال حاضر عملکرد نیروهای فعال در حوزه مالی بسیار مهم است وبا ورزیدگی وتجربه کافی در این حوزه می توان مشکلات را پشت سرگذاشت.
دبیرکل جمعیت هلال احمر خواستار انجام کارها به صورت خالصانه و بدون انجام هرگونه تشریفات اداری شد وگفت: فعالیتهای هلال احمر بسیار گسترده و خدمت در هلال احمر باعث افتخار است وباید قدردان خدمت در این حوزه باشیم.
وی ضمن اینکه اصالت فرد را باعث اصالت جامعه خواند خواستار سرلوحه قرار دادن صرفه جویی در کلیه امور شد وگفت:باید جلوی هرگونه هزینه های غیر ضروری واسراف گرفته شود.
پیروی ابراز امید واری نمود که با برگزاری اینگونه کارگاههای اموزشی ،فعالیتها وفرایندهای مالی بهبود وارتقا یابد.
همچنین دکتر بهرام غیبی معاون توسعه منابع انسانی وپشتیبانی جمعیت هلال احمر گفت:همکاری بین بخشی باید تقویت شود و هرکدام از بخشها مکمل بخش دیگر است وباید با برنامه وطرح نسبت به انجام فعلالیتهای هلال احمر اقدام کرد.
وی با اشاره به اینکه دو بخش پشتیبانی وخزانه داری در واقع دو بال جمعیت هلال احمر هستند وتمام فعالیتهای هلال احمر با همکاری این دوبخش انجام می شود افزود: ،همکاری این دو حوزه باعث تقویت و بهبود عملکرد در حوزه صف می شود و در بخش استراتژیک نیز ارتباط بین مدیران وفعالیت نیروهای صف تقویت می گردد.
دکتر غیبی اظهار داشت :منابع انسانی متخصص ابزاریست قدرتمند برای جمعیت هلال احمرکه خود به عنوان نهادی یادگیرنده در عرصه های تکنولوژی وتغییرات فرایند کار باید آماده خدمت به مردم باشد.
وی با اشاره به اینکه وضعیت جمعیت هلال احمر در سال 98 از لحاظ اقتصادی ویژه است ، گفت: باید از اتلاف سرمایه در حوزه های عملیاتی جمعیت هلال احمر جلو گیری کنیم وبا انجام هم افزایی وتوانمند شدن برای انجام فعالیتها ،آماده شویم.
همچنین سید حسین دشتی خزانه دار کل و ذیحساب جمعیت هلال احمر کشور با ذکر روایتی از امیرالمومنین امام علی (ع) که می فرماید: بخشش نابه جای حکمرانان از اموال عمومی مسلمانان ستم وخیانت است، گفت: ایران کشوری توسعه یافته و درجایگاه اول اقتصادی ،علمی وفناوری با هویت اسلامی در سطح منطقه است.
وی اثر بخشی را انجام کار درست دانست وگفت:برای انجام کار صحیح و موثر باید با برنامه ریزی وهدفمند اقدام کرد.
خزانه دار جمعیت هلال احمر اصلاح وتقویت همه جانبه خزانه داری را خواستار شد وگفت:باید در انجام هزینه ها دقت کنیم و در بخشی که نیاز وجود دارد این هزینه ها انجام گیرد.
دشتی با اشاره به سرفصلهایی که در این کارگاه اموزش داده می شود ،اظهار داشت:اصلاح تخصیص اعتبارات استانی ،پروژه های عمرانی در استانها ، تنخواه گردان ، صرفه جویی در هزینه های هلال احمر ،حسابرسی و... از مهمترین سرفصلهای این کارگاه اموزشی است.
وی با تاکید بر عدم ایجاد تعهد مازاد بر اعتبار دراستانها ، گفت:مسئولین استانی باید تمام تلاش خود را انجام دهند تا از ایجاد تعهد مازاد بر اعتبار در استانها جلوگیری شود.
خزانه دار کل جمعیت هلال احمر پیگیری حسابهای سنواتی را مهم دانست وگفت:حسابرسی هدفمند واثربخش از کلیه واحدهای تابعه و نظارتهای قبل ،حین وبعد از خرج نیز باید صورت گیرد.
وی با تاکید بر ارتقا دانش گفت: جمع بندی داده ها واطلاعات سازمانی برای رسیدن به یک تحلیل ومفهوم جدید باید انجام شود وافراد در قبال مسئولیتی که بر عهده دارند پاسخگو باشند
همچنین دکتر سید مجتبی احمدی مدیرعامل هلال احمر خراسان رضوی ضمن عرض خیر مقدم وتسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (س) گفت: تلاش می کنیم تا بتوانیم با موضوعاتی که در این کارگاه اموزشی مطرح می شود در راستای سیاستهای تعیین شده به فرایندهای مالی وحدت بخش برسیم.
وی افزود: امیدوارم در ایامی که در مشهد مقدس هستید علاوه بر افزایش دانش با بهره‌ مندی از مضجع شریف رضوی با کوله باری از معنویات به شهر خود بازگردید.
ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی