امروز: ۱۴۰۳/۴/۲۳تاريخ: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۸ اسفند ساعت ۱۲:۵۵ کد مطلب: 46079
 شایسته‌سالاری مهمترین اصل منابع انسانی در هلال احمر است
دبیر کل جمعیت هلال احمر با تاکید بر ضرورت داشتن تقوا و نظم در برنامه‌ها اظهار کرد: وضعیت مدیریت فن‌آوری‌ و ارتباطات در جمعیت هلال احمر نیازمند توجه و رسیدگی بیشتر است.
دکتر محمودرضا پیروی امروز در گردهمایی علمی، کاربردی معاونین منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر کشور در مشهد افزود: خوشبختانه وضعیت آگاهی ها در جامعه ما بالارفته و پیگیری اهداف سازمانی باید در راس برنامه‌های ما باشد.
دبیر کل جمعیت هلال احمر مهمتربن منابع در سازمان‌ها را انسانی دانست و گفت: پس از منابع انسانی، منابع مالی در اولویت بعدی است و گاهی حتی یک نیروی اندیشمند و مولّد می‌تواند سرنوشت خوبی را برای سازمان ما رقم بزند.
وی تاکید کرد: فرآیندهای جذب نیروها و مدیریت منابع انسانی در جمعیت هلال احمر می‌بایست براساس اصل شایسته سالاری باشد.
دکتر پیروی، پشتیبانی متناسب برنامه‌ها را در سازمان‌ها به گردنه احد تشبیه کرد و گفت: در عین رسیدگی به مسائل معیشتی و دغدغه‌های کارکنان باید به ارتقای سطح کیفی و کیفیت فعالیت‌ها هم توجه خاص داشت.
وی افزود: برنامه داشتن در همه بخش‌ها و برای کارکنان ضروری است و رسیدگی به منابع انسانی با هدف چابکی و سبک شدن ستاد و تقویت صف و خط مقدم خدمت به مردم ضروری است.
دبیر کل جمعیت هلال احمر، سازماندهی مردم در عرصه‌های ماموریت هلال احمر و هنگام بروز حوادث را لازم دانست و گفت: جمعیت هلال احمر می‌بایست علاوه بر امداد و نجات در سایر قسمت‌های ماموریت کاری خود مانند جوانان ، داوطلبان ، درمان و حوزه آموزش همگانی هم فعال باشد و برای تغییر بهینه و کیفی‌سازی فعالیت‌ها باید در راستای اهداف هلال احمر، برنامه داشته باشیم.
به گفته دکتر پیروی، ماموریت‌های جدید در جمعیت هلال احمر، ساختار متناسب می‌طلبد و در این راستا باید قدرشناس داوطلبانی که در خط مقدم ارتباط با مردم بوده و خدمات متنوع و عام‌المنفعه انجام می‌دهند، باشیم.
دبیر کل جمعیت هلال احمر بر رویکرد داوطلب‌محور در جمعیت هلال احمر تاکید کرد و خواستار پرهیز از روزمرگی و انجام هزینه‌های غیرضروری، شد.
ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی